A&S StalLove - biżuteria
0

Hematyt i jego siła kamienia.

Kamienie i ich cudowne właściwości .

Kamienie naturalne od tysięcy lat używane na całym świecie przez uzdrowicieli i alchemików. Posiadaja cechę skupienia energii. Kamienie to minerały, które nasze organizmy wchłaniają gdy maja kontakt ze skóra. 

Dopasowują się do naszych pól energetycznych i wypełniają różne braki w aurze. Kamienie najlepiej wybierać intuicyjnie i te które nam się podobają lub dobrać do swojego znaku zodiaku.

Zatem hematyt powinny wybierać osoby z pod znaku Koziorożec. 

WŁAŚCIWOŚCI:

Hematyt pozytywnie działa na wszystko, co wiąże się z krwią. Pobudza odnowę komórek, oczyszcza krew i poprawia krwioobieg. Jest kamieniem sił witalnych, ogrzewa organizm i dodaje mu energii. Hematyt również poprawia wchłanianie się żelaza. Ponadto leczy problem z bezsennością oraz choroby reumatyczne. Hematyt najlepiej trzymać razem z kryształem górskim, który odbiera hematytowi złą energię a z innymi kamieniami nie należy go umieszczać , ponieważ rozładowuje je i tracą swoje właściwości.

Warto pamiętać że hematyt nie lubi kontaktu z woda, zatem jeśli mamy biżuterię z tym kamieniem nie powinniśmy kąpać się w niej.

Hematyt nazywany kamieniem wojowników i szczęścia 

Ciekawostka hematyt po sproszkowaniu uzyskuje kolor czerwony. 

 

Wykonanie Avin.pl